18:00 – 19:30

Trening relaksacyjny w terapeutycznych dźwiękach

Trening releksacyjny w terapeutycznych dźwiękach to połączenie sesji regenerująco – uwalniającej z treningiem autogennym.

Odbywa się w formie koncertu relaksacyjnego, zwanego także „relaksacyjną kąpielą” w dźwiękach terapeutycznych mis dźwiękowych i gongów. Polega na słuchaniu dźwięków (które z jednej strony wprowadzają w relaks, a z drugiej otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji) oraz nauczeniu uczestnika usuwania napięcia psychofizycznego.

Wibracje terapeutycznych misi gongów oddziałują zarówno na narządy słuchu człowieka, jak też na jego ciało, psychikę i emocje. Jest to masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem) na poziomie fizycznym, dogłębnym komórkowym jak i na poziomie uczuciowo emocjonalnym. Polega na wzbudzaniu
i wydobywaniu wibracji mis i gongów, instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi. Wibracje te przenoszone są przez drgania powietrza lub bezpośrednio na ciało.

Drgania te posiadają szeroki zakres częstotliwości – od infradźwięków po ultradźwięki, które są odpowiednikami naturalnych rezonansów poszczególnych części ciała (mięśnie, stawy, kości) jak
i większości rezonansów mechanicznych naszych narządów wewnętrznych oraz fal mózgowych.

W treningu autogennym uczestnik ma uzyskać umiejętność dowolnego rozluźniania napięcia mięśni, regulowania funkcji wegetatywnych, neutralizowania świadomości i uwalniania jej od nieprzyjemnych stanów napięciowych. Dochodzi do tego w wyniku wielokrotnych ćwiczeń pod kierunkiem instruktora przy jednoczesnym włączeniu własnych wyobrażeń.

Uczestnik w trakcie słuchania dźwięków w pozycji wygodnej dla niego (w miarę możliwości leżącej) kieruje myśli ku dźwiękom, jak również przenosi je na własne stany somatyczne.

Jak się przygotować?

Dobrze jest przyjść chwilę wcześniej. Podczas sesji leżymy w wygodnej pozycji na karimacie, przykryci kocami. Są dostępne na miejscu, ale można przynieść własne. Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:

  • senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
  • przypływ zwielokrotnionej energii
  • radość/lekkość
  • wybuchy śmiechu/płaczu
  • bóle/lekkość głowy
  • nadmierny apetyt/pragnienie picia

Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim uczestnik, a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych. Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć.

 

O PROWADZĄCEJ:

Monika Doroszkiewicz – Od ponad 8 lat, zajmuje się propagowaniem dźwiękoterapii i prowadzeniem sesji z zastosowaniem terapeutycznych mis dźwiękowych , oraz gongów. Na co dzień Fundacja Głos Serca zajmuje się badaniami i rozwojem dźwiękoterapii w Polsce.

Prezes Fundacji Głos Serca, która tworzy miejsca wymiany i wsparcia społecznego, w tym m.in. ośrodek pomagający ofiarom przemocy, oraz Krakowską Pozytywkę, inicjującą i wspierającą działania społeczne, kulturalne i biznesowe. Jest pomysłodawczynią Ambasady Współpracy, pierwszego Krakowskiego Ogrodu Społecznego, oraz wielu innych projektów w tym m.in. wydarzenia Puzzle Sukcesu, dedykowanego przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym. Od sześciu lat Fundacja współpracuje w tym zakresie z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”i Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną w Miechowie.

Fundacja Głos Serca tworzy i prowadzi warsztaty w oparciu o autorski program edukacyjny. Interaktywne zajcia z elementami dźwiękoterapii.

https://www.facebook.com/masujemisami/

 

Cena warsztatu: 

35,00 zł

MIEJSCE WARSZTATÓW

Wszystkie warsztaty odbędą się w pięknych salach szkoły Salsa Sabrosa - partnera wydarzenia. Szkoła znajduje się w jednym z budynków na terenie kompleksu przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

Salsa Sabrosa

Salsa Sabrosa

BĄDŹ BLIŻEJ. SIEBIE I NATURY.

OBSERWUJ NAS – BĄDŹ NA BIEŻĄCO!