11:30 – 13:00

SALA DUŻA

Kobieta wielkie Yin –  Kobieta w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej.

Zapraszamy na wykład dotyczący aspektu kobiecości w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej.

Poruszymy tematykę emocjonalności w kontekście teorii 5 elementów oraz tego jak się z nią zintegrować. Omówimy zagadnienia trzech magicznych “P”, czyli płodność, poczęcie i poród, a także Taijiao, czyli tego jaki wpływ ma kobieta na przyszłe życie swojego dziecka. Nie zabraknie porad dotyczących diety, urody i wzmacniania ciała oraz poruszania zastojów. Przedstawione zostaną przepisy na zupę mocy wzmacniającą Yin oraz kobiece napoje na bazie kwiatów i chińskich ziół.

Nawiążemy także do archetypów kobiecości oraz bajkowych postaci przedstawiając tym samym problem z wyrażaniem swojej prawdziwej natury wśród współczesnych kobiet. Poznamy przyczyny i możliwości terapeutyczne dla najczęściej spotykanych problemów zdrowotnych kobiet takich jak m.in. migreny, bolesne miesiączki, wzdęcia, zaparcia, biegunki, niedoczynność/ nadczynność tarczycy, nadwaga/ otyłość i inne w kontekście Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Na zakończenie wykładu niespodzianka! Degustacja naparu z kwiatów róży pomarszczonej Mei Gui Hua zwanej różą diamentową.

W przerwie po wykładzie istnieje możliwość zakupu ziół kulinarnych TCM oraz kwiatów, prowadzone są także zapisy na dietetyczne konsultacje indywidualne do mgr Katarzyny Fizi.

 

Każda uczestniczka otrzymuje skrypt z najważniejszymi informacjami.

 

O PROWADZĄCEJ:
Katarzyna Fizia –mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeuta TCM, weganka, pasjonatka kulinarna. Specjalista z zakresu masażu Gua Sha i ziół kulinarnych TCM. Praktykuje Ping Shen, jogę holistyczną i Heartfulness.

Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich (Śląski Uniwersytet Medyczny). W zakresie TCM dokształca się już od ponad 9 lat w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 10 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie i innych miastach Polski pod hasłem Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie podjęła 2,5 letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły we Wrocławiu w szkole prowadzonej przez Donalda Halfkennego (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine).

Więcej informacji znajdziesz na grupie fb: https://web.facebook.com/groups/dietetykatcmdlakazdego/

Kontakt: dietetykatcm@gmail.com
A już od września zapraszamy do nowo otwartego Centrum Dietetyki TCM i profilaktyki zdrowia w Krakowie 🙂

 

Cena:

40,00 zł – 1 warsztat
70,00 zł – cena przy zakupie 2 warsztatów

MIEJSCE WARSZTATÓW

Wszystkie warsztaty odbędą się w pięknych salach szkoły Salsa Sabrosa - partnera wydarzenia. Szkoła znajduje się w jednym z budynków na terenie kompleksu przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

Salsa Sabrosa

Salsa Sabrosa

BĄDŹ BLIŻEJ. SIEBIE I NATURY.

OBSERWUJ NAS – BĄDŹ NA BIEŻĄCO!